Dentální hygiena

Proč je dentální hygiena potřebná?

Dentální hygiena je nedílnou součástí stomatologického ošetření pacienta. Slouží jako aktivní prevence proti vzniku zubního kazu, zánětu dásní a parodontitidy. Cílem ošetření je dosáhnout optimální úrovně ústní hygieny, dobrého orálního zdraví a předejít tak ošetření u stomatologa.

Ošetření hygienistkou zahrnuje:

Průběh ošetření

Dentální hygienistka v první řadě musí zjistit, jaké máte návyky v oblasti zubní hygieny a na základě toho Vám poskytne doporučení týkající se správné domácí péče o chrup.

Při samotném ošetření je třeba profesionálně vyčistit zuby, odstranit zubní kámen a zubní plak. Nakonec hygienistka zuby důkladně dočistí a vyleští. Na závěr Vás čeká názorná instruktáž správného čištění zubů. Hlavním cílem je najít pro Vás účinnou metodu čištění zubů, kterou zvládnete dodržovat v domácích podmínkách. Po ošetření si u nás můžete zakoupit sadu doporučených zubních kartáčků. 

Doba ošetření je vždy individuální a odvíjí se od stavu, v jakém se nacházejí pacientovy dásně a parodont.

Při pravidelných návštěvách a dobrém stavu chrupu může být dentální hygiena příjemnou záležitostí. Pokud jsou ale zuby a dásně citlivé nebo ve špatném zdravotním stavu, může být ošetření méně příjemné.

Na závěr chceme připomenout, že je vhodné navštívit zubního lékaře alespoň jednou ročně, nejlépe jednou za půl roku. 

Kdo se o Vás postará

MUDr. Lucie Sedelmayer

MUDr. Lucie Sedelmayer

zubní lékařka

Lucie Ovčiniková DiS.

Lucie Ovčinikov DiS.

dentální hygienistka

Objednejte se ještě dnes

Stomatologie Buděčská

Klient je pro nás na prvním místě. V čekárnách je k dispozici volná Wi-fi síť, knihy, časopisy, noviny a dětský koutek pro malé pacienty.

Stomatologie Budečská

Budečská 2165/35, Praha 2, 2. patro vpravo

Tel: +420 777 013 650

E-mail: stom.budecska@seznam.cz

OBJEDNEJTE SE

© 2020 Stomatologie Budečská s.r.o. | NAVIAN.studio