Protetické ošetření

Kdy je protetické ošetření potřeba?

Tam, kde je zub již z větší části poškozen či zcela chybí, je na místě zvážit protetické ošetření.

V oblasti protetické stomatologie nabízíme:

Zubní korunky

Zubní korunka nahrazuje rozsáhlejší části zubu poškozené zubním kazem nebo úrazem. Korunku můžeme nasadit pouze na pevné zuby se zdravým parodontem nebo na pilíř dobře vhojeného implantátu.

Vlastní zub je potřeba před zhotovením korunky upravit do požadovaného tvaru. Zuby brousíme v lokální anestezii, proto je ošetření bezbolestné. Obroušené zuby chráníme provizorní pryskyřičnou korunkou. Ke zhotovení finální korunky můžeme použít různé materiály, může být celokeramická, metalokeramická nebo z jiných materiálů.

Po nasazení korunky je velmi důležitá dokonalá zubní hygiena. Čím pečlivější budete, tím déle Vám zub a korunka vydrží.

Zubní můstky

Zubním můstkem nahrazujeme chybějící zub nebo více zubů. Můstky připevňujeme na zubní implantáty nebo na vlastní zuby, které však musíme před nasazením můstku upravit. Můstek můžeme nasadit pouze na pevné zuby se zdravým parodontem. 

Ke zhotovení můstků nejčastěji používáme CAD/CAM technologie. Můstky zhotovujeme z celokeramiky nebo metalokeramiky. Výrobu a nasazení můstku většinou zvládneme během několika málo návštěv ordinace, mezitím nosíte provizorní náhradu.

Hotový můstek musí ve všech směrech vyhovovat. Poté ho připevníme speciálním cementem.

Po nasazení můstku je velmi důležitá dokonalá zubní hygiena. Čím pečlivější budete, tím déle Vám zuby, které můstek nesou, vydrží.

Fazety

Jsou tenké keramické výrobky, které svým tvarem, barvou a velikostí napravují a vylepšují vzhled a funkčnost viditelných zubů

Zubní implantáty

Implantáty jsou často součástí protetického plánu. Nahrazujeme jimi jednotlivé zuby, kotvíme na ně můstky a celkové náhrady. 

Proč byste se měli objednat přímo teď

Kvalita a spolehlivost

Doprovodné služby

Bezpečnost

Kvalifikace lékařů

Objednejte se ještě dnes

Stomatologie Buděčská

Klient je pro nás na prvním místě. V čekárnách je k dispozici volná Wi-fi síť, knihy, časopisy, noviny a dětský koutek pro malé pacienty.

Stomatologie Budečská

Budečská 2165/35, Praha 2, 2. patro vpravo

Tel: +420 777 013 650

E-mail: stom.budecska@seznam.cz

OBJEDNEJTE SE

© 2020 Stomatologie Budečská s.r.o. | NAVIAN.studio